İçerik etiketlendi: ‘e sigara ile sigarayı bırakma’

Sigarayı Bırakmanın Yolları

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

Tadını sevmediğiniz, örneğin size dokunan, sizi öksürük krizlerine boğan bir markaya geçin ki sigaradan soğuklaşın. Birkaç kullanımdan sonra emin olunki mideniz bulanmaya ve sigarandan tiksinmeye başlıyacaksınız.

elektronik sigara kullanın: Tamemen sigaraya benzeyen kesinlikle hiçbir sağlık sorunu teşkil etmeyen e-sigara kullanın. Böylece sağlık sorunu yaşamadan şayet istemiyor iseniz sigara kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sigarayı bırakmayı hedeflerseniz, kesin bırakma tarihinizden 2 hafta önce katran ve nikotin miktarı düşük olan sigaralar içmeye özen gösterin.

Kendinize oyun niteliğinde eğlenceli de olabilecek bir program hazırlayın. Bu programa göre günün belli saatlerinde, çift sayıları gösterecek saatlerde v.s. kullanın sigaralarınızı. Ayrıca yarısını bölüp atarsanız bir sigaradan alacağınız kötü etki yarı yarıya düşecek demektir.
Dinlenmek ya da kafa toparlamam gerekiyor dediğiniz saatlerde sigara yerine çikolata, meyve suyu gibi alternatif yiyecek ve içecekler düşünün.

Sigarayı yaktığınızda aynaya bakın ve kendinizle yüzleşmeye çalışın. Kendinizi zehirlediğinizin farkında olun. Akciğerlerinizin simsiyah bir isle kaplandığını düşünün ve içinizde bırakma isteği uyandırmaya çalışın. Her şey sinin elinizde. Sağlıklı olmak da…

Sigara İçmeyi Hoş Olmayan Bir Hale Getirin

Günlük ritüelleriniz sizi alışkanlıklara iter öncelikle bundan kopun. Öncelikle sigarayı ne zaman ve nerelerde içtiğinizi düşünürseniz işiniz daha basit olacaktır. Ardından bu alışkanlıkları yapmamaya ya da aksini yapmaya çalışırsanız sizi doğu yola istesi içi,n büyük bir adım atmış olacaksınız.

Sigarayı bırakmadan önce, alışkanlıklarınızdan uzaklaşın. Bırakabileceğinizi düşünüp kendinizi motive edin. Sigara bırakma egzersizleri yapın ve sigara içmeyi düşünmemeye çalışın.

Sigarayı bıraktıktan sonra, sigara ve kül tabağınızı, çakmağınızı hiç kullanmamak üzere atın.
Diş temizliği yaptırın ve temiz görünen dişlerle daha etkileyici olduğunuzu aklınızdan çıkartmayın. Sinema, spor gibi aktivitelerde bulunup sigarayı unutmanızı sağlayın ve gezmek için sigara içilmesi yasak toplumsal alanları tercih edin. Bu dönemde sigara içmeyen bir arkadaşınızda gezmenizde fayda vardır. Ayrıca kendinizi bu zor alışkanlığın üstesinden gelip onu alt ettiğiniz için mükafatlandırın.

Sizde elektronik sigara için http://www.elektroniksigara.com/ adresinden bilgi ve sigaranın zararları hakkında bilgi edebilirsiniz. Sigarayı bırakmak için e sigara kullanın ve sigaradan kurtulun.

Sosyal medya bağlantılarımız

Facebook SayfamızGoogle Plus Sayfamız