İçerik etiketlendi: ‘Elektronik sigara zararlı mı’

Aşırı Elektronik Sigara Kullanımı Zararlı mı?

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

fazla-elektronik-sigara-kullanimiElektronik sigaranın zararı her ne kadar fazla değil dense de içerisinde bulunan nikotin durumu değiştiriyor. Tıpkı sigarada olduğu gibi elektronik sigarayı da fazla kullanacak olursanız o zaman vücudunuz bundan olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle Elektronik sigara bağımlısı olmamanız gerekiyor. Örnek olarak suyu bile aşırı içtiğinizde iç organlarınızın zarar gördüğü gibi. Zaten elektronik sigara kısa bir kullanımdan sonra sigarayı bıraktırıyor.

Sigara bağımlılarına özel olarak üretilen elektronik sigaralar sigara bırakmada yardımcı olunuyor. Ancak elektronik sigara kullanırken sigara tiryakisi gibi davranırsanız ve elektronik sigaranıza çok fazla nikotin koyarak çok sık olarak elektronik sigarayı içerseniz o zaman bu durum ölüme kadar gidebilir. Bu nedenle her zaman kullanım kurallarına uymanız ve nikotin miktarını belirtilen dozları geçmeyecek şekilde ayarlamanız gerekiyor. Ayrıca her geçen gün kartuş içerisindeki nikotin miktarını azaltmalı ve Elektronik sigara kullanımına böyle devam etmeniz gerekiyor.

Elektronik sigaradan kaynaklanan bu zararları elektronik sigaranın kendisine bağlamamak gerekir. Çünkü elektronik sigaradan gelecek olan zarar sadece nikotinden dolayı kaynaklanmaktadır. Eğer nikotin miktarını az tutarsanız o zaman alacağınız zararda daha az olacaktır. Eğer elektronik sigaradaki nikotin miktarını çoğaltırsanız o zaman daha vücudunuz daha fazla zarar görecektir.

Yemek yemek, çeşitli içecekleri içmek ve daha onlarca şey vücuda zarar verebilir. Ayrıca bu tarz şeylerin hepsi vücuda zarar vermektedir. Tıpkı bunlar gibi elektronik sigara içerisindeki nikotinde vücuda zarar verir. Eğer bu nikotin miktarını artıracak olursanız o zaman vücudunuzun göreceği zararda daha çok artacaktır. Bu nedenle vücudunuza çok fazla zarar vermek istemiyorsanız nikotin miktarını çok fazla artırmamalısınız. Ayrıca nikotin miktarını da her geçen gün azaltmalısınız. Bunlara dikkat ettiğiniz zaman sizde kısa sürede sigara bağımlılığından kurtulmuş olacaksınız.

Kısaca her şeyde olduğu gibi Elektronik sigara içerisinde yer alan nikotininde fazlası zarardır. Bu nedenle nikotini belirtilen dozları geçmeyecek şekilde kullanmanız gerekiyor. Ayrıca nikotin miktarını düzenli olarak azalttığınız zamanda vücudunuza zarar değil yarar sağlamış olacaksınız. Sizde elektronik sigara kullanacaksanız ya da kullanıyorsanız ve elektronik sigaranın fazlasının zararlı olup olmadığını merak ediyorsanız bu söylenenlere dikkat etmelisiniz. Bunlara dikkat ettiğiniz zaman sigaranın olumsuz etkilerinden korunmuş olacaksınız.

Elektronik Sigara Güvenli mi?

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

elektronik-sigara-guvenGün be gün artan elektronik sigaralar bu yıl itibari ile 1 milyona yaklaşmış bulunuyor. Sadece İngiltere’ de 700 bini aşkın insanın kullandığı tabir ediliyor. Sigarayı bırakma aşamasında ikna edici bir özelliği oluşu ve sigara yerine kendisinin daha az nikotin vermesi ile popülerliğini kaybetmeden yaygınlaşmaya devam ediyor.

Peki Elektronik sigaralar ne kadar güvenli?  Bakıldığı zaman bir sigara kadar vücuda zarar vermediği ileri sürülse de bu durum doğrumu ve kullanıcıların içine çektiği kimyasalların bir zararı yararı var mıdır? Kimler denetimini yapmaktadır ve yasal dozajı nedir? Tüm bu soruları cevaplamaya başlarken en büyük sorunun şu olduğunu belirtmek gerekiyor; Elektronik sigaraların her hangi bir yasal karşılığı bulunmamaktadır. Yani o bir ilaç sınıfına girmemektedir. Sigara sınıfına da girmemektedir. Kokusuz ve dumansız oluşu nedeni ile kapalı mekânlar da içilebilmektedir. Ayrıca 18 yaşından küçüklere de satışı serbesttir.  Ayrıca yasalardaki açıklıklardan faydalanılarak, pek çok yerde reklamı yapılabilmektedir ve oldukça vasat kısıtlamalara maruz kalmaktadır. Ayrıca içe çekilen kimyasalının resmi bir referansı ve uluslararası bir dozajı bulunmuyor. Yani vücuda ne kadarı zararlı ne kadarı yararlı bilinmiyor. En kötüsü ise Çin de üretimi yapılan elektronik sigaraların, zehirli madde testi ve klinik deneylerinin yapılmadan ihraç edilmesidir. Eğer kullanılacaksa ithal edildiği ülkeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca tıpkı nikotin bandı ve nikotin sakızları gibi elektronik sigaralar da Sağlık bakanlığı onaylı bir ürün değildir. Bundan dolayı ülkemizde satışı yasaklanan elektronik sigaralara internet aracılığı ile ulaşmak çok kolay. Bazı sağlık kuruluşlarına bu durum sorulduğunda yararı ve zararı açısından pek açıklayıcı şeyler söylemiyorlar. Yeni bir ürün oluşu ve tam olarak yan etkilerinin görülmemesinden dolayı ve kullanıcılarının kısa bir süre önce başlamaları sebebi ile üzerlerinde henüz araştırma yapılamıyor.

İşte bu nedenlerden ötürü inisiyatif kullanmak isteyenlere bırakılmaktadır. Web sayfalarında her ne kadar sağlık bakanlığı onaylı olduğu söylense de piyasadaki hiçbir elektronik sigaranın sağlık bakanlığı onayı olmadığını hatırlatmakta yarar vardır. Gerisi kullanmak isteyen sigara tiryakilerine kalmış bir durumdur.

Elektronik Sigara Vücuda Zarar Verir mi?

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

esigara-zarar-verir-miHer şeyin fazlası zarar. Bu en değerli besin maddeleri de olsa, en yararlı vitaminler de olsa fazla kullanıldığı takdirde yararından çok zararı ortaya çıkar. Tabiki elektronik sigaranın da fazlası zararlı. İçinde sigara kelimesi geçen hiçbir ürünün yararlı olduğu söylenemez. E-sigara kullanırken de yine bağımlılık etkisi yaratan nikotinle birlikte kullanıyoruz. Nikotinin fazla alımı bizleri binbir çeşit hastalıklara sürükler.

Reklam ve tanıtımlarında onlarca faydasından söz edilse de neticede sigara görevi görüyor. Kullanıcılara bu hissi yaratmak maksadıyla tasarlanmış olan bu ürün, kullanıcıların en çok gerek duyduğu nikotin ile kullanılıyor. Herhangi bir ateş, yada yangın tehlikesi yoksa da zamanında bırakılmadığı takdirde gerçek sigara kadar zararlı olabiliyor.

Zararı elektronik aletin kendisi değil tabiki. İçerisinde bulunan nikotin. Zaten nikotinden vazgeçemedikleri için sigarayı bırakamayan kullanıcılar, elektronik sigarayı da kurallarına uygun içmezlerse zararını görebilirler.

Yüksek dozda kullanımının bazı fiziksel rahatsızlıklara neden olduğu söylense de kanıtlanmış birebir örnekleri yok. Bu sadece tiryakilerin e-sigara ile içmeyi bırakacaklarını amaçlamalarıyla alakalıdır.

Elektronik sigara tamemen tiryakilikten vazgeçirmek amacıyla tasarlanmış bir üründür. Kimse bu ürünü oluşturuken, paket sigara yerine satılacak alternatif bir sigara olarak görmedi. Bunun reklam ve tanıtımları da sigarayı bırakmak isteyenlere yönelik yapıldı. Fakat içiciler, kullanım sürelerini uzatırlarsa normal bir sigaradan farkı kalmayacaktır. Bu yüzden bilinçli kullanılması gerekmektedir.

Uzmanlar yada kullananlar eşliğinde içilmeli, kurallarına uygun davranılmalıdır. Aksi takdirde nikotinin fazla alımı ve bilinçsiz kullanım birçok olumsuzluğa neden olabilir. Kanıtlanmış bir zararı olmayan elektronik sigara amaç dışı kullanılmamalıdır. Yani, dumanı yada kokusu yok diye kullanılırsa normal sigara tüketiminden farksız olur. İzmarit yada kül kalıntıları oluşturmayan e-sigara normaline göre daha az zarar ürettiği bir gerçek.

Zararsız sigara olarak tanıtılması bazı kaygıları da beraberinde getirdi. Hiç sigara içmeyen yada içmek isteyipte zararından korkanlar için iyi bir başlangıç olabileceği düşünüldü. Özendirme reklamları bazı kesimler tarafından tepki toplasa da nikotinin zararlı bir madde olduğu herkes tarafından biliniyor. Bu yüzden bu tarz konuların her şekilde araştırılması gerekmektedir.

ELEKTRONİK SİGARA ZARARLI MI?

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

ELEKTRONİK SİGARA ZARARLI MI?

Sigarayı bırakmak amacıyla kullanılabilecek hasıl elektronik sigaralar giderek kişinin sigara içmece isteğini köreltmekte ve sigarayı ağız ağıza bıraktırabilmektedir. ancak içre yer alan nikotin sebebi ile dayanıklı aşırı insan elektronik sigara dokuncalı mı merak etmektedir.
normal bir sigaranın içre duman ve nikotinin dışında 20’den kimyevi husus bulunmaktadır. bu maddeler çeşitli iç ve aut hastalıklar ayrıca kansere birlikte neden olabilmektedir. dayanıklı aşırı hastalığa çağrılık çıkaran sigaranın kullanım sebeplerinin başında da nikotin bağımlılığı gelmektedir. tütünün içre katıksız olarak var hasıl nikotin giderek bağımlılık oluşturmakta ve sigaranın bırakılmasını zorlaştırmaktadır. ayrımsız şekilde elektronik sigaranın amacıyla de nikotin bulunmaktadır. peki, elektronik sigara dokuncalı mı?
elektronik sigarının içre kâin nikotin en az seviyede tutulmaktadır. duman esansı ve buhar ile geçekten sigara içildiği hissini veren eser kişinin zarar görmesini önleyebilmektedir. İçinde nikotin kartuşlarının bulunduğu eser diğer kimyevi maddeleri barındırmadığı amacıyla insan vücudu amacıyla dokuncalı etkiler bırakmaktadır. bunun yanı sıra puro içmece isteğini de giderek körelten elektronik sigaralar sigara bırakmak amacıyla de kullanılabilecek hasıl ürünlerden bir tanesidir.
sigarayı bırakmak ya da budamak amacıyla kullanılabilecek hasıl elektronik sigara ahir yıllarda dayanıklı aşırı sigara içicisi amacıyla ergonomik ürünler beyninde yer almaktadır. İçindeki duman esansı ve buhar ile sigara içini en aza indiren ürünler en düşük miktarda dokuncalı olabilmektedir.

Elektronik sigara zararlı mı?

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

Elektronik sigara zararlı mı?

Etrafımızda tükettiğimiz ve kullandığımız her şeyde olduğu gibi elektronik sigaranın da doğru şekilde kullanılmadığında zararları olabilir. Dolayısıyla elektronik sigara doğru bir şekilde kullanıldığında sigarayı bırakmak konusunda son derece etkili olur ve herhangi bir zarar vermez. Elektronik sigaranın çalışma sisteminde ana kural elektronik sigara içeriğinde kaliteli likit kullanılması gerektiğidir.

Elektronik sigara buhar üretir ve bu buhar sayesinde kullanıcısına gerçek bir sigara içiyor izlenimi verir. Elektronik sigaranın en önemli özelliği de gerçek bir simülasyon sağlamasıdır. Elektronik sigaranın sağlığınızı tehdit etmemesi için sağlıklı buhar elde etmelisiniz. İyi kalitede bir likit üretimi sırasında düzenli olarak kalite kontrolünden geçer. Herhangi bir sağlıksız madde ihtiva etmez. Elektronik sigara tüm parçalarıyla kaliteli olmalıdır. Kaliteli bir elektronik sigara aldığınızda nikotin ihtiyacınızı karşılarken sigarada bulunan yüzlerce zararlı maddenin vücudunuza girmesini önlersiniz. Dolayısı ile elektronik sigaranın yanında aldığınız likitlerin kalitesini iyi sorgulamanız gerekir. Likitlerin üretim yerini ve kalite standartlarını dikkatli inceleyin ve araştırın. Piyasa fiyatlarının altında olan ucuz ürünleri almamaya dikkat edin.

Elektronik sigara zararlı mı ?Sizde gerçek ve sigarayı bırakmak konusunda kesin sonuçları olan elektronik sigara modellerine http://www.elektroniksigara.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Elektronik sigara ile sigarayı bırakmak ve sigaranın zararları hakkında güncel bilgilere http://www.elektroniksigara.com/konu/sigarayi-birakmak adresinden ulaşabilirsiniz.

Sigarayı bırakın ve yeni hayatınıza Merhaba diyin.

 

Elektronik Sigaranın Zararları

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

Yeni teknoloji olarak üretilmiş elektronik sigaraların sağlık açısından zararının olmadığı söylenebilir. Aslında sigaranın teknolojisinden daha çok kullanılan likit kalitesi daha önemlidir.

Çünkü cihaz sadece likiti buhara çevirme görevini yapar. Buhara dönen sıvının içinde bulunabilecek sağlıksız maddeler olabilir. Bunun için cihazın yanında temin edeceğiniz sıvıların avrupa standartalarında üretilmiş olmasına dikkat ediniz.

Bu yüksek standartlı likitler büyük fabrikalarda yüzlerce testen geçirilerek üretildiği için insan sağlığına zararlı olacak maddeler, özellikle sigarada bulunan 400 zararlı maddeyi barındırmaz. Bu konuda en çok dikkat edilmesi gereken şey; ucuz sağlıksız ve nerede üretildiği belirsiz olan sıvıları kullanmamanız gerektiğidir. Sizde sigarayı bırakmak istiyorsanız elektronik sigara ile sigarayı bırakabilirsiniz.

Sizde elektronik sigara için http://www.elektroniksigara.com/ adresinden bilgi ve sigaranın zararları hakkında bilgi edebilirsiniz. Sigarayı bırakmak için e sigara kullanın ve sigaradan kurtulun.

Yüksek kalitede üretilmiş cihaz ve likitlerden elde etmek için hemen sipariş verebilirsiniz.

Sosyal medya bağlantılarımız

Facebook SayfamızGoogle Plus Sayfamız