Elektronik Sigara En Ucuz

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

elektronik-sigara-en-ucuzEN UCUZ ELEKTRONİK SİGARA ÜRÜNLERİNİ SATIN ALMAK ADINA EN DOĞRU ADRESTESİNİZ

Siz de sigarayı bırakmak için elektronik sigara almak istiyorsanız ve bunun için ihtiyaçlarınızı net üzerinden güvenilir bir şekilde gerçekleştirmek gibi bir beklentiniz var ise tek yapmanız gereken şey yıllardan beri en iyi hizmeti sunan sitemiz ile bu adımı atmak olacaktır. Bakıldığında sizlere bu alanda üretim yapan ve tamamen orjinal ürünleri temin etmenizi sağlayan bir adres olduğumuzu da dile getirmek isteriz. Sizde bundan böyle % 100 etkili çözümler ile çok daha sağlıklı bir yaşama kavuşmak istiyorsanız hemen beklemeden bu ürünü kullanmaya başlamanızın oldukça büyük önemi olduğunu da vurgulamak isteriz.

Bakıldığında dünya genelinde yıllardan yaygın bir şekilde kullanılan ve ülkemiz sınırları içerisinde de her geçen gün çok daha fazla kişide sigarayı bıraktıran elektronik sigara en ucuz fiyat seçeneklerini bulmanız için adeta bulunmaz Hint kumaşı olduğumuzu da sizlere garanti edebiliriz. Sizde bütçenizi sarsmadan her daim sürpriz indirim ve avantajlar ile her keseye uygun elektronik sigara ürünlerini sipariş etmek için geniş ürün gamı ile hizmetinizde olmaya devam ettiğimizi de biliniz. Düzenli ve sürekli kullanım sayesinde birkaç ay içerisinde sizde gerçek bir sigara aramak ve içmek zorunda kalmadığınızı keşfedebileceksiniz. Elektronik sigaranın içerisinde yer alan aromalı likit sayesinde bunun ne denli mümkün olduğunu ancak kullanmaya başladığınızda görmüş olacaksınız.

Mağaza mağaza dolaşmak yerine sizde elektronik sigara en ucuz bedelle temin etmek için her zaman sizin yanınızda yer aldığımızı da asla unutmayınız. Aynı zamanda ürün için gerekli olan ve bahsettiğimiz likit alımları konusunda sizlere öncülük ettiğimizi söylemek isteriz. Bu sayede A’ dan Z’ ye tüm alışverişlerinizi her zaman en hesaplı bir şekilde bizimle yapmanın farkını da bizzat yaşamış olacaksınız. Elektronik sigara videolarını kullanan kişilerin yorumlarını ve tüm ürün modellerini detaylı olarak incelemek içinde sizlere yol ışığı olduğumuzu ifade edelim. Bundan böyle daha sağlıklı mutlu ve keyifli bir yaşam sürmek için sigaradan kurtulma adımını sizde hemen elektronik sigara ile atabilirsiniz. Herkese iyi günler dileriz.

 

Alman Elektronik Sigara

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

alman-elektronik-sigaraElektronik sigara tütün içeren ürünlere olan bağımlılıktan ve zararlarından kurtulmak için üretilmiş elektronik bir cihazdır. En basit tanımıyla bu cihaz duman yerine buhar üretir ve kullanıcı içinde çeşitli maddeler bulunan bu buharı içine çeker. Bu buharın içinde nikotin de bulunabilir.

Alman elektronik sigara dumansız buharlaştırıcı özelliğe sahiptir. Kişi sigaranın ucundan içine hava çektiğinde yüksek frekanslı titreştirici kısım devreye girer. E-sigara içindeki tel ısınır ve temas halindeki e-likit maddesini buharlaştırır. Oluşan bu buhar çekilen hava ile birleşir. Kartuşun içinde propilen glikol, su etanol, tütün çiçeği esans ve belirli oranda nikotin bulunur. Nikotin sigarayı bırakmaya çalışan kişinin sigara kullanım miktarına göre belirlenir. En üst doz nikotin miktarından başlanarak zaman ile nikotin miktarı azaltılır ve doz ayarlı kartuşlar sayesinde kişi nikotin bağımlılığından zamanla kurtulur. Ayrıca istenirse sıfır nikotin ile de dudak tiryakiliğine ve sigara içme alışkanlığına sıfır zararla devam edilir.

Alman elektronik sigara normal sigarada bulunan ve insan vücuduna önemli derecede zarar veren kanserojen maddeleri içermez. Duman üretmediği için kimyasal ve zararlı maddeleri etrafa vermez dolayısıyla sigara içmeyen kişilere de duman rahatsızlığı yaşatmaz. Yani pasif içiciler için herhangi bir tehlike yaratmaz. Dışarı verilen buhar içerisinde bir miktar nikotin bulunsa da bu hava ile birleştiğinde eser miktarda çözünmüş olarak kalır. Bu da kimseye zarar vermez. Sigara içilmesi yasak yerlerde dahi kullanılabilir. Çünkü etraftaki kimseyi etkilemez.

E-sigara, sigarayı bırakmak isteyen kişilerin el ve dudak alışkanlığını ortadan kaldırmadan koku ve duman özelliklerini de kullanarak üretilmiş bir tür yapay sigaradır. E-likit sıvısı elektronik sigara içinde bulunan elektronik sigara kartuşuna doldurularak ve bittikçe dolumu tekrarlanan sıvıdır. Elektronik sigarada kullanacağınız likitleri istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Kullanımı kolay e-likit ve e-sigara sayesinde sağlığınız da cebiniz de zarar görmez. İçeriğinde zararlı kimyasalları barındırmadığından sağlığı tehdit etmez. Elektronik sigara kartuşunda tütün dumanında olan katran benzen ve diğer tüm kanserojen maddelerin hiç biri bulunmamaktadır. Nikotin oranı ayarlanabildiğinden ve zamanla sıfıra indirilebileceğinden tütünü bırakmaktaki sıkıntıyı yok eder.

E-sigaranın yanma ve tutuşturma özeliği yoktur. Katran, benzen vb. gibi  kanserojen maddeleri içermez. Ateşi olmadığından yangın tehlikesi yoktur. Bu sigara buhar üretir ve psikolojik olarak tütün içtiğiniz hissini verir. E-sigara çevre dostudur. Kokusu olmadığından havayı ve çevreyi kirletmez. Dumanı geçici ve kokusuzdur. Zararsız bu duman pasif içiciliğe neden olamadığı için sigara içmeyenleri kesinlikle olumsuz etkilemez.

Elektronik Sigara Shop

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

elektronik-sigara-shopOnline Elektronik Sigara Shop ile Alışverişlerinizi Kolayca Yapabilirsiniz.

Hepinizin bildiği gibi dünya genelinde olduğu kadar ülkemizde de her yaş kesiminden milyonlarca kişi günlük çok ciddi miktarlarda sigara tüketmeye devam etmektedirler. İlerleyen dönemlerde sağlık açısından son derece acı verici durumlara ve ölümlere yol açan bu bağımlılıktan sizde etkili bir şekilde nasıl kurtulacağınız ile ilgili bir yol arıyorsanız seçeneklerden birinin elektronik sigara olduğuna değinmek isteriz. Her gün çok daha fazla kişinin kullandığı ve kişiye gerçek sigara içiyor hisseti vererek zaman içerisinde tamamen bu alışkanlıklarından kurtulmasını sağlayan en önemli yardımcı gereç olduğunun da altını çizmek isteriz. Sizde yaşamınızı bundan böyle çok daha sağlıklı keyifli ve mutlu bir şekilde sürdürmek istiyorsanız hemen bu metot ile tanışmanız gerektiğini asla ihmal etmeyiniz.

Bakıldığında kullanan pek çok kişinin çok kısa zaman dilimi içerisinde bu alışkanlığını bıraktığını ve yeni bir hayata yelken açtıklarını da söylemek isteriz. Sizde internet üzerinden sektörün en önemli markalarını tek bir çatı altında bulmak hem detaylı bir şekilde incelemek hem de en ekonomik fiyat seçenekleri ile almak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey elektronik sigara shop hizmeti sunan sitemiz ile yola çıkmak olacaktır. Aynı zamanda elektronik sigara için gerekli olan farklı aromalarda ki likit alımını da hemen internet sayfamız ile yapabileceğinizi de sizlere söylemek isteriz.

Her zaman farklı model ve her bütçeye uygun fiyat aralıkları ile yanınızda bulunan portalımız elektronik sigara shop konusunda yıllardan beri en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir. Sizde ülkenin her neresinde olursanız olun tiryakisi olduğunuz sigaradan kurtulmak için bu önemli gereci sitemiz ile temin edebilirsiniz. Aynı zamanda kullanan kişilerin elde ettiği yorumları da sitemiz içerisinde okuyarak fikir sahibi olmayı başarabilirsiniz. Bu sayede yavaş yavaş ve sağlığınızda negatif bir belirti olmadan sizde ne denli kolayca bu sorundan arındığınızı görebilirsiniz. Sitemiz içerisinde aynı zamanda siz değerli müşterilerimize her zaman orjinal ve güvenilir ürünler sattığımızı da ifade edelim. Hepsi ve çok daha fazlası için sizde bizi tercih edebilirsiniz.

Hemen Elektronik Sigara Siparişi vermek için tıklayın.

Elektronik Sigara Niye Üretildi ?

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

E-cigarettes CultureÜretim koşulları, içerisinde bulunan maddelerin zararları konusunda ortaya atılan iddialardan dolayı elektronik sigara önerilmese de dünyada birçok ülke tarafından oldukça yaygın kullanım ağına sahiptir. Tüm dünyada kullanıcılar tarafından sigarayı bıraktırma yollarından en çok kullanılan yöntemler arasında yerini almış ve sabitlemiştir. Nikotin bantları ya da diğer alternatiflerinin yanı sıra elektronik sigara, görünümü açısından da kullanıcılara sigara içiyormuş hissi verdiğinden daha çok tercih edilmektedir. Birçok ülkede elektronik sigara çocuklar tarafından da satın alınabilmektedir. Normal sigaraların satışının 18 yaşından küçüklere yasak olmasının yanı sıra elektronik sigara içerisinde tütün bulundurmadığından dolayı çocuklar tarafından satın alınmasında bir sakınca görülmemektedir. Aynı zamanda normal sigaraların televizyonlarda görüntülenmesi bile yasak iken elektronik sigara da böyle bir durum söz konusu değildir.

Bu kadar güven duyulan elektronik sigara, bazı kurum ve kuruluşlar tarafından onaylanmadığı için akıllarda soru işaretlerine de neden olmaktadır. Özellikle de elektronik sigara üretimi konusunda ortaya atılan iddialardan ötürü kişilerin elektronik sigarayı gönül rahatlığı ile almasını olumsuz yönde etkilemektedir. Üretimi sırasında uygun olmayan yöntemlerin kullanıldığı konuşulan elektronik sigara, içeriği açısından birçok kişi tarafından hala tartışılmaktadır. Ancak elektronik sigaranın sağlıksız olması içine konulan likit ile alakalıdır. Likit ne kadar kaliteli olursa elektronik sigara da o kadar zararsız olur. İçersinde sadece tütün ya da katran gibi zararlı maddelerin bulunmadığı doğal içerikler ile üretildiği konuşulan elektronik sigara hakkında netleşemeyen bilgiler, bazı ülkelerin elektronik sigarayı yasaklamasına sebep olmuştur. Dünyanın belli başlı ülkelerinde elektronik sigara üretimi ve satışı kesinlikle yasaktır. İçen kişiye olduğu kadar çevresine de zarar veren normal sigaradan farkının olmadığını düşünen ülkeler vatandaşlarının bu ürünleri kullanmamasını önermektedir. Bu ülkelerin yanı sıra ülkemizde ve birçok ülkede elektronik sigaraya rağbet çok fazla olmakta vekullanıcıları tarafından da oldukça beğenilen bir üründür.

Sağlık Örgütlerinin Elektronik Sigaraya Bakışı

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

saglik-orgutlerinin-elektronik-sigaraya-bakisiGünümüzde sigara kullanıcılarının yaşının 12’ye inmesi, bu bağımlılığın nasıl bir tehdit olduğunun en iyi göstergesidir. Sağlık örgütleri bunun için birçok çalışma ve kampanya yürütse de bu kadar kalabalık bir kitlede sonuç almak pek de kolay değil.

Son yıllarda sigaranın zararlarını inebilecek en düşük seviyeye indirgemek ve insanların iradesini çok fazla zorlamadan bu alışkanlıktan vazgeçmelerine yardımcı olmak, sağlık örgütlerinin çalışmalarında baz aldığı başlıklardan. Elektronik sigara bu bağlamda en avantajlı tercihlerden birisidir.

Dünya üzerinde birçok sağlık örgütünün olması, farklı tepkiler ortaya çıkardığı için bu tarz ürünleri her yerde geçerli kılmıyor. Ancak bu ürünü nikotin yerine kullanma yöntemi Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından güvenli bir yöntem olarak tavsiye edilmiştir. Ancak halen üzerinde çalışmalarda devam etmektedir. Elektronik sigara hayatımıza daha yeni yeni girmiş bir ürün olduğu için ve yaygınlaşmasının üzerinden çok fazla zaman geçmediği için, üzerindeki kabullenme ve yasak oranları da değişkenlik gösteriyor.  Unutulmamalı ki piyasaya çıkan her yeni ürün beraberinde tartışmaları da getiriyor. Bütün ülkelerde satışı ve kullanımı farklılık gösterse de Yeni Zelanda ‘da Sağlık Bakanlığı elektronik sigarayı tıbbi cihaz statüsüne almıştır ve bir sigara bıraktırma yöntemi olarak kullandırmaya başlamıştır.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen, 31 Mayıs Dünya Tütüne Hayır Günü her yıl çeşitli kampanyalar ve promosyon çalışmaları düzenliyor. Bu tarihte örgüt, insanları sigaradan uzaklaştırmak için belli çalışmalar yürütüyor. Bu kampanyalardan biri, bir günlük sigara bırakma çalışması dâhilin de insanlara elektronik sigaralardan yardım alma şansı veriyor.

Elektronik sigara dünya piyasasında daha taze bir ürün olduğundan ve daha yeni yaygınlaştığından şuan ülkelerin ve sağlık örgütlerinin bu cihaza bakış açısı olumlu ve olumsuz birçok yönde farklılık gösteriyor. Elektronik sigaranın, normal sigaradan daha az zararlı olduğu belli bir gerçek olduğu için, sağlık örgütleri tarafından kanaatler genelde olumlu yönde. Bunun dışında bir sigara bırakma yöntemi olarak, sonuçlarının dünya çapında bir etki yaratacağından birçok sağlık örgütü bu ürüne olumlu yaklaşıyor. Bütün sigara bıraktırma yöntemleri gibi, elektronik sigara üzerinde de halen araştırmalar yapılıyor. Bu yöntemden alınan sonuçlar, bu ürünün özelliğini gösteren en etkili tez olacak.

Elektronik Sigaranın Artıları Nelerdir?

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

elektronik-sigaranin-artilari-nelerdirDünya da çoğu insanın ortak sorunu olan sigaranın birçok zararı bulunmaktadır. İnsanlar bu kötü bağımlılıklarından kurtulmak için farklı yöntemlere başvurmaktadırlar. Bunlardan bir tanesi de elektronik sigaradır. Sigarayı bırakmak için en iyi yöntemlerden biri olarak bilinen elektronik sigaralar aslında nikotin sakızı gibi ürünlerle aynı özelliğe sahiptir. İnsanların nikotin isteğini karşılayarak bırakmalarını sağlamaktır.

Elektronik sigaranın normal sigaradan aslında bir farkı yoktur. Sadece daha az zehirlidir. Onlarca reklam, zararsız olduğunun söylenmesi tamamen ticari amaçlıdır. Nikotinsiz ve zararsız hiçbir tütün yoktur. Normal sigaradan birçok farkı bulunan elektronik sigaranın sağlığa zararı vardır.

İnsanların sigara içme isteği içersinde bulunan nikotin adı verilen zehirden gelmektedir. Bu madde böcek ilaçlamada kullanılan bir kimyasaldır. Elektronik sigara bu maddeyi daha az şekilde insana vererek isteğini geçirir. Aynı gerçek sigaraya benzemesi ve çıkardığı duman ile de tatmin edicidir. Kapalı ortamlarda içilmesi ise artı bir durum olarak içicilerin dikkatini cezp eder.

Elektronik sigaranın normal sigaradan üstün yanları bulunmaktadır. Öncelikle normal sigara içerisinde bulunan dört bine yakın zararlı maddeden daha az madde bulunmaktadır. Sağlık açısından son derece önemli bir durumdur. Bunun dışında ateş ile yanmadığı için hiçbir yere zarar verme olasılığınız bulunmamaktadır. Düşürüp bir yerleri yakmazsınız.

Çoğu insanın en sevdiği ve dikkat ettiği özelliği dumanının hoş kokulu olmasıdır. Dumanı kimseyi rahatsız etmez. Çok kısa sürede ortadan kaybolan dumanın üzerinize sinme ihtimali bulunmamaktadır. Çoğu kişi üzerine sinen sigara dumanının kötü kokusundan şikayetçidir. Girdiği ortamda tiksindirici bir koku yaratmaktadır.

Aynı zamanda kokusuz dumanı ağzınızda da kokunun oluşmamasını engeller. İnsanlara karşı sigara kokmazsınız. Görsel olarak uzun yıllar sigara içen kişilerde görülen dişlerde ki siyahlıklar ve diş sarılıklarına da sebebiyet vermez.

Çevreye izmarit artığı atmaz ve ona bağlı kalmazsınız. İçmek için belirli yerlere gitmenize gerek yoktur. Her ortamda tüketilebilir.

Elektronik sigaranın en büyük faydası ise maddi yöndendir. Bir günlük sigara paranız ile tahminen on beş günlük elektronik sigara tütünü alabilirsiniz. Maddi yönden büyük karlıdır.

Elektronik Sigaranın Amacı Nedir?

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

elektronik-sigaranin-amaci-nedirSigaranın insan sağlığına olan zararları herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Sigara sadece içen kişiye değil aynı zamanda çevredeki insanlara da zarar verir. Birçok kişi sigaranın bu zararlı etkilerinden kurtulmak için onlarca yola başvursa da istediği sonucu bir türlü alamaz. Ancak Elektronik sigara sayesinde artık bu sorunlar tamamen ortadan kalkıyor. Tamamen sigara gibi tasarlanan elektronik sigara sayesinde insanlar sigara içiyormuş izlenimine kapılıyor ve sigara olan bağımlılıklarını azaltıyorlar. Ancak elektronik sigaranın içerisinde bulunan az miktarda nikotin yinede akıllarda soru işareti kalmasına neden oluyor.

Sigarayı bırakmak ilk olarak kişinin kendisinde başlıyor. Eğer sigarayı bırakmaya hevesli değilseniz o zaman hangi yolu denerseniz deneyin istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Eğer sigarayı bırakmada kararlı iseniz o zaman Elektronik sigara size bu konuda yardımcı olacaktır. Elektronik sigara sayesinde sizde kısa sürede sigarayı bırakabilirsiniz.

Elektronik sigara içerisinde glikol, etanol, su, aroma ve nikotin bulunuyor. Sigaraya yerleştirdiğiniz kartuşta belli oranlarda nikotin mevcut. Bu nikotin sayesinde gerçek sigara içiyormuş izlenimine kapılıyorsunuz. Ayrıca sigara bağımlılığınıza göre nikotin seviyesini ayarlayabiliyorsunuz. Bu nedenle sigaraya başladığınız zaman ilk olarak sigara bağımlılığınıza göre nikotin seviyelerini ayarlamanız gerekiyor. Daha sonra bu seviyeyi azaltarak sigarayı bırakabiliyorsunuz.

Elektronik sigaradan çıkan duman ve ucunda yanan ışık sayesinde kendiniz gerçek sigara içiyormuş gibi hissedebiliyorsunuz. Ayrıca sigara içerisinde yer alan nikotin sayesinden de vücudunuzun nikotin ihtiyacını karşılıyorsunuz. Ancak sürekli olarak aynı seviyede nikotin kullanmamalısınız. Her geçen gün bu seviyeyi azaltarak devam ettiğiniz takdirde sizde kısa sürede sigara bağımlılığından kurtulmuş olacaksınız.

Elektronik sigara kısaca bu şekilde çalışıyor ve sigarayı bırakmanıza yardımcı oluyor. Daha öncede söylediğimiz gibi eğer sigarayı gerçekten bırakmak istiyorsanız o zaman bu yöntemi deneyebilirsiniz. Çünkü sigara bırakmak ilk olarak kişinin kendisinde başlar. Daha sonrasında ise alternatif yollar denenir. Bu yollardan en etkilisi olan elektronik sigara sayesinde sizde her geçen gün nikotin seviyenizi azaltarak sigaradan tamamen kurtulmuş olacaksınız. Bu sayede hem kendinizi hem de çevrenizdekileri zehirlemeyecek ve sağlıklı bir vücuda kavuşacaksınız.

 

Elektronik Sigaranın Dezavantajları Var mı?

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

elektronik-sigaranin-dezavantajlari-varmiTeknoloji, insanların hayatlarına çok büyük kolaylıklar sağlamıştır. Gelişen teknolojiyle birlikte bilgiye ulaşım kolaylaşmış, insanların zamanı daha değerli kullanması sağlanmıştır. Sağlık konusunda da büyük faydaları bulunan teknoloji, sigara alışkanlığından kurtulmak için çözümler de sunmaktadır. Elektronik sigara kavramı ile bunu gerçekleştiren teknoloji, insanların sigaranın zararlı etkilerinden zaman içinde kurtulmasını ön görmektedir. Sigara kullanımının her geçen yıl daha da artması, daha fazla insanın sağlığını yitirmesi anlamına gelmektedir. Elektronik sigara kavramı, gerçek sigaranın çok iyi bir taklitçisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sigara bağımlılığının bir numaralı sebebi olan nikotini içeren elektronik sigara, zararsız dumanı ile de ihtiyacı karşılamaktadır. Nikotin miktarını ayarlayabileceğini kartuşlara sahip olan elektronik sigara, kademeli olarak azaltılacak olan nikotin miktarı ile sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak bir teknolojiyi içermektedir.

Elektronik sigara kavramının ortaya çıkması, insanların sigarayı daha kolay bırakmasını sağlamıştır. Çok büyük avantajlar sunan elektronik sigara, aynı zamanda bazı dezavantajlara da sahiptir. Her şeyden önce içerdiği nikotin, bağımlılığın devam etmesine (kullanılan likite göre) yol açabilir. Sigaradan daha zararsız diyerek aşırı tüketimde bulunulması, çok ciddi hastalıklara yol açabilir. Elektronik sigaranın fazla kullanılması, aynı zamanda çevredeki insanlara da zarar verecektir. Nikotin seviyesi yüksek olan likitin sürekli kullanılması, gerçek sigara kadar olmasa da zararlı olacaktır. Elektronik sigara kullanırken yüksek nikotin seviyesinden sıfır nikotin seviyesine kademeli olarak geçilmeli, bu geçiş çok yavaş olmamalıdır.

Elektronik sigara, görüldüğü gibi bazı avantajlara ve dezavantajlara sahiptir. Sahip olduğu avantajlar arasında, sigarayı bıraktırma konusunda oldukça başarılı olması gelmektedir. Kademeli olarak azaltılacak olan nikotin seviyesi ile bir süre sonra sigarayı tamamen bırakmak mümkün olacaktır. Bir diğer avantaj ise, içerdiği nikotinden başka herhangi bir kanserojen madde içermiyor olmasıdır. Dezavantaj ise, nikotin içermesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sigara bağımlılığının bir numaralı sebebi olan nikotin, insanların sağlığını olumsuz yönde etkileyen pek çok özelliğe sahiptir. Sigarayı bırakma adına aşırı derecede kullanılacak olan elektronik sigara, içerdiği nikotin ile çok ciddi zararlara yol açabilir.

Elektronik Sigaranın Etkisi Nedir?

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

elektronik-sigaranin-etkisiGerçek bir sigaranın birebir benzeri ve taklidi olan elektronik sigara, son zamanlarda oldukça fazla kullanılan cihazlar arasında yerini aldı. Bu da, tiryakilikten kurtulmak isteyenlerin sayısında artış yaşandığını göstermektedir. İnternet satış sitelerinde ve seçkin mağazalardan satın alabileceğiniz e-sigaraya zararsız demek yanlış olur. Sıradan sigaraya göre daha az zararlı olan ve isteyen herkesi tiryakiliten kurtarmaya yardımcı olan bu ürün, gerçekçi sigara simülatörüdür. İhtiyaç duyacağınız nikotini ve esansı hissetmenize yardımcı olan e-sigara, tıpkı gerçeği gibi duman çıkarıyor. Fakat çevresine hiçbir zararı olmayan bu duman, tamamen tiryakilere yönelik hazırlanıyor. Bilinçli kullanıldığında, gerçekten sigarayı bırakmanıza yardımcı olan bu cihaz, bilinçsiz kullanıldığında, gerçek sigara kadar ölüm saçabiliyor.

Elektronik sigara kullanmak istediğinzde çok iyi araşırma yapmalısınız. Tamamen kaliteye ve markaya önem vermelisiniz. Piyasada aynı isim ve kalite yalanı ile satışa sunulan binlerce ürün bulunuyor. Ücret konusunda kısıtlamaya gidildiğinde, bu ürünler size sağlığınızda olumsuzluk olarak geri dönecektir. Ürünü almadan önce iyice inceleyin. İçerisindeki kartuş ve likit sayısından, garanti belgesine, Sağlık Bakanlığı onayından, kalite belgesine kadar her detay sizin için önemli olmalıdır. Kullanmaya başlamadan önce içeriğini dikkatlice okumalısınız. Kullanım talimatına göre hareket etmelisiniz. E-sigaranın etkisini her türlü görebilirsiniz. Dikkatli kullanırsanız olumlu, dikkatsiz kullanırsanız olumsuz etkilenirsiniz. Zamanla miktarını düşürdüğünüz nikotine, belli bir zaman sonra hiç ihtiyaç duymadığınızı fark edeceksiniz.

Elektronik sigara, sigaradan kurtulmak isteyenler için son derece mantıklı bir seçenek. Şimdiye kadar üretilen bir çok ürüne göre çok daha faydalı olan e-sigara, çevrenizdekilerin dumandan zehirlenmesine engel olacak. Özellikle bebek ve çocukların, yaşlıların, hastaların ve hamilelerin bulunduğu ortamlarda son derece tehlikeli olan sigara, e-sigara sayesinde çok daha zararsız hale gelecektir. Dumanı çıkan hatta içinize çektikte ışığı yanan cihaz tamamen gerçek sigarayı andırıyor. Psikolojik olarak sigara içtiğinizi düşünebiliyorsunuz. Bu sayede, sıradan nikotine göre daha az zehirlendiğiniz bu ürün, sizi yakın zamanda tamamen bağımlılıktan kurtarıyor. Bu konuda bilinçli davranmak ve kararlı hareket etmek son derece önemli. İsterseniz kesinlikle başarabilirsiniz.

Elektronik Sigara ile Sigaranın Zararları Nasıl Giderilir ?

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

sigaranin-zararlari-nasil-giderilirElektronik sigaralar günümüzde en çok kullanılan sigara bırakma yöntemleri arasından yalnızca biri fakat bu yöntemi değerli kılan ve bugün gündeme taşıyan elektronik sigaraların aslında yararlardan çok zarar getirdiği iddiası yönünde. Elektronik sigaraların başarı oranı oldukça yüksek kişiye sigara bırakma konusunda yapılan araştırmalar sonucu yüzde 73 gibi bir başarı sağladığı biliniyor. Kullanımı ve sigara bırakmadaki zorlukları taşımaması sebebiyle oldukça tercih edilen bir sigara bırakma yöntemi. Fakat tüm bunlara rağmen dünya üzerine tek bir markanın CE belgesine sahip patentli bir ürün olmasının yanında binlerce korsan markanın da var olduğu biliniyor.

Ülkemize böcek ilaçları olarak giren bu elektronik sigaraların denetimleri bugüne kadar mümkün değildi. Fakat Sağlık Bakanlığı ürünlerin insan sağlığı için tehlikeli unsurlar barındırdığını bildirerek ürünü incelemeye aldı bu inceleme sonuçlarına göre elektronik sigaraların toplatılması ya da tamamen izinli bir hale gelmesi muhtemel. Bu yüzden henüz net olarak zararları bilinmese de tahminlere göre uzun süreli kullanımlara bağlı olarak aşırı dozda nikotin alımı ya da bu uzun süreli kullanımlar sonucu cihazda meydana gelen ısınmanın elektronik sigara sıvısını daha tehlikeli bir hale getirdiği yönünde. Bu öngörülere dayanarak elektronik sigara kullanımı konusunda oldukça dikkatli davranmak gerekiyor. Sağlık Bakanlığının iddialarına göre bu sigaralar kalp ve damar hastalıklarına zemin hazırlayarak kanser ve felç gibi ağır ve şiddetli ölümlere yol açtığı yönünde ola da henüz dünya üzerine bu tarz bir iddia ile karşılaşılmış değil.

Elektronik sigaraların henüz net bir araştırma sonucu yayınlanmadığından ötürü net bir şey söylemek mümkün değil fakat kullanıcıların daha kısa süreli yani daha az dozlarda elektronik sigara nikotinine maruz kalmaları kullanıcıların yararına olacaktır. Sigarayı bırakmak isteyen fakat bunu bir türlü başaramayan kullanıcılar hiçbir tereddüt yaşamadan sigara bırakma hattını arayarak kendilerine uygun bir sigara bırakma yöntemi belirleyebilirler. Bununla birlikte en yakın sağlık kuruluşlarına giderek sigara bırakma taleplerini gündeme getirdikleri takdirde en sağlıklı yolun birey için seçilmesi en uygun sigara bırakma yolu olarak tavsiye edilmekte.

Sosyal medya bağlantılarımız

Facebook SayfamızGoogle Plus Sayfamız