Sigaranın Zararları

Written by admin. Posted in Sigarayı Bırakmak

Sigara İçmenin Verdiği Zararlar

Erken Yaşlanma: Sigara içmek erken yaşlanma sebebidir. Sigara içen kişiler dişleri sararmış, tırnakları sağlıksızlaşmıştır. Ayrıca bu kişini derisinde kırışıklıklar gözlenebilmektedir.Cilt sağlığı yaşıtlarına göre bozuktur ve bu nedenle daha yaşlı görünmektedir.

Sizde sigaranın zararlarından elektronik sigara ile kurtulabilirsiniz.

Yara Tedavisinde güçlük: Sigara içen kişilerin yaraları kapanmaz. Ameliyat sonrası yaralarının kaynaşmama durumu bile vardır.

Diş Kaybı: Sigara içen kişini dişler, sararır, lekeler oluşur, daha kolay çürür. Diş kaybı oldukça fazla yaşanır.

Prostat Kanseri: Prostat kanserine yakalananların %40’ının kanser olma sebebi sigaradır.

Göğüs Kanseri: Sigara kullan kadınlarda göğüs kanseri görülme oranı sigara içmeyenlere oranda %75 daha fazladır.

Rahim Kanseri: Sigara kullanımı fazla olan kadınlar kullanmayan kadınlara göre rahim kanserine yakalanma oranında 4 kat daha risklidir.

Boğaz Kanseri: Boğaz kanseri sigara kaynaklıdır. Neredeyse tamamına yakını, %80’i sigaradan kaynaklanır boğaz kanserinin.

Mide Kanseri: Mide kanseri kanser türlerinin arasında en tehlikeli olanlarından. Mide kanseri sigara içilme oranıyla daha da yükseliyor. Sigara kullanan kadınlar ve ya erkekler mide kanserine diğer kişilerden 2 kat daha fazla yakalanıyor.

Karaciğer Kanseri: Her 10 karaciğer hastasından 8’i sigara nedeniyle hastalığa yakalanıyor.

Gırtlak Kanseri: Gırtlak kanseri ses telleri üzerinde etkilidir. Hiç konuşamama seviyesine kadar ilerleyen gırtlak kanserine yakalanan 30 kişinin 25’i sigara içen kişiler ve fazla tüketenlerdir.

Amfizrem: Hastaların solunum makinesine bağlanması amfizrem hastalığı nedeniyledir. Akciğer broşlarındaki alveoller zaman içinde esnekliğini kaybedince solunum güçlüğü yaşanmaya başlar. Bu durumun nedeni %85 oranında sigaradır.

Ağız Kanseri: Ağız kanseri tamamıyla sigaradan kaynaklanmaktadır. Aynı şekilde sigara yemek borusu kanserinin de %100 sebebidir.

Siz hala sigaranın bu kadar zararı varken bende siagrayı bırakmak istiyorum derseniz elektronik sigara ile kesin bir biçimde sigarayı bırakabilirsiniz. Elektronik sigara zararsızdır ve sağlığınızı korur.

Sizde elektronik sigara için http://www.elektroniksigara.com/ adresinden bilgi ve sigaranın zararları hakkında bilgi edebilirsiniz. Sigarayı bırakmak için e sigara kullanın ve sigaradan kurtulun.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

admin

Sağlığınız ve geleceğiniz için en kısa zamanda sigarayı bırakın. Bırakma konusunda zorlanıyorsanız size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Yorum Yaz

Sosyal medya bağlantılarımız
Elektronik SigaraElektronik Sigara Bırakma