Sigarayı Bırakmak

 Sigarayı Bırakmak

Uzun yıllar sigara bağımlısı olarak yaşadıktan sonra son yıllarda gelen sigara içme yasakları ve uyarılardan sonra belkide kendinizi şu anda sigarayı bırakmak konusunda son derece kararlı görmektesiniz. Ancak sigara bırakma konusunda diğer milyonlarca sigara bağımlısı gibi belkide önümüzdeki birkaç günlük süreçte sizde sigarayı bırakmayı deneyecek ve sonrasında başarısız olacaksınız.

Sigarayı başkası size bıraktıramaz siz bırakmalısınız…

Sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullanabilirsiniz.

Aslında konumuzun başlığı herşeyi çok net açıklamakta. Sigarayı sadece ve sadece siz beyinsel ve bedensel olarak hazır iseniz bırakabilirsiniz. Bir başkası bunu sizin yerinize tetikleyemez Ya da sizin bırakmanızı sağlayamaz. Bu en yakınınızdaki eşiniz , çocuklarınız, anneniz Ya da arkadaşlarınız da olabilir. Onlar sadece sizin sigarayı bırakmanız konusunda istekte bulunabilir bunun kendi hayatınızı ve onların hayatını ve sağlığını ne yönde kötü biçimde etkilediğini gösterebilir. Ancak gerek kafanızda düşünsel olarak gerekse kalıcılık ve kararlılık anlamında sigarayı onlar size bıraktıramaz. Ancak siz bırakabilirsiniz.

Sigarayı bırakmak için danışmanlar

Bu konuda aslında en iyi danışmanlık hizmetini sağlık bakanlığının hazırlamış olduğu sigara bırakma hattı olan 171 vermektedir. Buradaki uzmanlardan gerekli bilgi ve danışma hizmetini ücretsiz aldıktan sonra en azından sigarayı tamamen bırakabilmek için almanız gereken önlemler, yöntemler, araçlar ve bunları uygulamak için gerekli bilgiler size aktarılmaktadır. Size ise kararlılık, irade ve inanç ile verilen tüm destekler ile birlikte sigarayı bırakmak kalacaktır.

Kişiler her geçen gün sigaranın verdiği etkilerle hasta olmakta dünya sağlık kuruluşları da sürekli bağımlılıklarını sona erdirmeleri için uyarı yapmaktadır. WHO tarafından dünya çapında yürütülen çalışmalarda da sigaranın zararlarıyla ilgili bilinç oluşturulmaya çalışmaktadır. Tütün kontrol çerçeve antlaşması gibi bir isimle yayınlanan WHO’nun sigara savaşı, belli bir bilinç oluşturmaya başlamış gibidir. Ancak kişilerin alışkanlıklarından kurtulmaları kolay değildir. WHO’nun da sağladığı araştırmalar çerçevesinde her sene 5 milyon kişinin sigaraya bağlı hastalıklardan hayatını kaybetmektedir. Günümüzde bilinen 25 hastalığın sebebi sigaranın içeriğinde bulunan karbon monoksit, polisiklik aromatik hidrokarbonlar, nitrozamin formeldehit maddeleridir. Bu maddeler sayesinde sigara kullanımı eğer azalmazsa 2 sene sonra sigaraya bağlı hastalıklardan ölenlerin sayısı 5 milyondan 10 milyona ulaşacağı tahmin edilmektedir.

Teknolojik olarak bu ölümlerin önüne geçmek için yapılmış olan e-sigara, sigaradan alınan hissi aynen sağlıyor. İnanılmaz ama dumanı bile simülatör olarak taklit ediyor. İçinize çekeceğiniz madde yine nikotin oluyor ancak bitkisel bir nikotin ve onu su buharıyla içinize çekiyorsunuz. Sıvı nikotin, doğal aroma, ve gıda katkı maddeleri içeren e- sigara sıvı kullanım açısından kolaydır ve içerdiği bu maddeler gerçek sigara hissi yaratıp sigaradan uzaklaşmanızı sağlayacaktır.

Sizde elektronik sigara ile sigarayı bırakabilirsiniz. Hemen size en uygun elektronik sigara modeli ile sigarayı bırakmak için http://www.elektroniksigara.com/ adresinden size en uygun modeli seçerek sigarayı bırakabilirsiniz.

Hemen bir başlangıç yapıp esigara siparişi verebilirsiniz.

Sizde elektronik sigara için http://www.elektroniksigara.com/ adresinden bilgi ve sigaranın zararları hakkında bilgi edebilirsiniz. Sigarayı bırakmak için e sigara kullanın ve sigaradan kurtulun.